SRF1280-820M
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SRF1280-820M
Part Number : SRF1280-820M
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SRF1280-820M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SRF1280-820M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 8.001 mm
Packaging : Cut Tape
Tolerance : 20 %
Resistance : 153 mΩ
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 2.09 A
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 153 mΩ
Inductance Tolerance : 20 %
Self Resonant Frequency : 100 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 4296 In Stock
Applications : Factory automation & control Gaming Lighting
Width : 12.4968 mm
Length : 12.4968 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 82 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
RMS Current (Irms) : 2.09 A
Inductance - Series : 328 µH
Inductance - Parallel : 82 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 578 mΩ